Jaunumi

Ievērojami pieaudzis jauno līzinga darījumu apjoms, audzējot arī līzinga portfeli Latvijā

Pievienots: 07.10.2015

2015. gada otrajā ceturksnī līzinga portfelis Latvijā jūtami pieaudzis – par 66,7 miljoniem eiro jeb 6,1%, salīdzinot ar pirmā ceturkšņa beigām.

Salīdzinot ar periodu pērn, jauno darījumu skaits 2015.gada  otrajā ceturksnī auto līzingā pieaudzis par 23%, sastādot 151,1 miljonu eiro, savukārt iekārtu un industriālās tehnikas līzinga darījumi - par 46,7% kopsummā par 105,3 miljoniem eiro.  

“Priecē, ka līzinga tirgū  turpinās stabila izaugsme un īpaši tas, ka pieaug patērētāju pirktspēja, uz ko norāda pieaugums auto līzinga segmentā. Pieaugumu industriālā līzinga segmentā veicinājusi ES fondu naudas ieplūšana Latvijas tautsaimniecībā, kas  pozitīvi ietekmēs ilgtermiņa investīcijas. Tajā pašā laikā,  ņemot vērā globālo ekonomisko un politisko situāciju,  būtu absurdi cerēt uz tirgus vēl straujāku “izrāvienu””, 2015.gada otrā ceturkšņa rādītājus  komentē LLDA vadītājs Jevgenijs Belezjaks.

Līzinga portfelis Latvijā uz 2. ceturkšņa beigām bija 1,17 miljardi eiro, no kā 920,7 miljoni eiro ir finanšu līzings, 248,7 miljoni eiro – operatīvais līzings. Savukārt faktoringa portfelis Latvijā šā gada 2. ceturkšņa beigās ir sasniedzis 156,9 miljonus eiro.

Kopumā uz pirmā pusgada beigām līzinga un faktoringa portfelis Latvijā sasniedza 1,326 miljardus eiro, kas, salīdzinot ar 2015. gada 1.ceturkšņa beigām, ir par 7,9% vairāk.

Detalizētāka statistika par līzinga un faktoringa tirgu Latvijā


Par LLDA
Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) ir dibināta 2000.gadā un tajā uz brīvprātības principa pamata apvienojušies deviņi lielākie Latvijas līzinga uzņēmumi. LLDA dalībnieki ir SIA "UniCredit Leasing", SIA „Swedbank Līzings”, SIA "Nordea Finance Latvia", SIA "SEB līzings", SIA „Pohjola Finance”, SIA „PrivatLīzings”, SIA „DNB Līzings”, SIA "Citadele līzings un faktorings" un „LKB Līzings”.

LLDA aizstāv līzinga sabiedrību intereses, veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.


 

Uz jaunumu sarakstu


© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528